Založ si blog

Trump

Jeden cudzinec sa ma nedávno opýtal, ako si ľudia môžu myslieť, že niekto ako je Trump dokáže veci napraviť.
Nuž, po úvahe sa domnievam, že ak sa niekto usiľuje, aby sa krajina (sic!) opierala primárne o domáce pracovné sily, tak je to v poriadku.
Obama síce považoval Hollywood za jedno z hlavných aktív krajiny (sic!), avšak ten zaiste dokáže nakŕmiť len pár tisíc krkov, hoci dosýta.

Takže ak Trump vyhrá aj ďalšie voľby, nemusí to byť vôbec zle.
Podľa Voltairovej poučky iste Trump nevládne na sto percent, nakoľko ho kritizujú viac ako Obamu, Clintona apod. Kritici menovaných občas dokonca dopadnú ako Assange, ktorý je pre mnohých väčší hrdina ako náš národný  hrdina Špirko.

USA sa navyše pod taktovkou Trumpa odkláňa od čoraz menej udržateľnej pozície svetového policajta.

Na základe uvedeného si myslím, že lepšia voľba v nadchádzajúcich voľbách je už len Alexandra Ocasio-Cortezová.

Od toho sa potom bude odvíjať aj politická situácia v malých krajinách Európy, ako je to naše Slovensko (sic!), a to Kočner, Nekočner.

Dobrí a zlí oligarchovia

22.01.2020

V dnešnom svete kapitalizmu potrebuje každá strana za sebou oligarchov. Podľa médií sú niektorí oligarchovia zlí (napr. JP) a niektorí dobrí (napr. IM). Do politiky sa tlačia noví "dobrí" viac »

Stručná analýza strán podľa počtu členov

19.01.2020

Ak sa pozrieme na tabuľku vyššie, tak je zrejmé, že niektoré strany s početným zázemím vôbec nemajú/nebudú mať zastúpenie v NR SR. To je veľmi čudné a vrhá to zlé svetlo aj na podmienku viac »

trump

Trump zverejní blízkovýchodný mierový plán

24.01.2020 06:44

S riešením izraelsko-palestínskeho konfliktu chce Trump podľa vlastných slov prísť ešte pred budúcotýždňovou schôdzkou s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom vo Washingtone.

koronavírus, Čína

Čína naháňa vírus a zatvára mestá

24.01.2020 00:00, aktualizované: 06:09

Čína vyhlásila vojnu novému koronavírusu, ktorý sa pred niekoľkými týždňami začal šíriť v meste Wu-chan. Vyžiadal si najmenej 17 obetí.

hodiny 100 sec, doomsday clock

Svet je 100 sekúnd od absolútnej skazy

24.01.2020 00:00

Symbolické hodiny posledného súdu (Doomsday Clock), spravované vedcami, sa o 20 sekúnd priblížili k polnoci. To je riziko absolútnej skazy.

paraglajdista, paraglajding, paragliding

Na Donovaloch sa zrútila litovská paraglajdistka

23.01.2020 23:41

V nemocnici skončila 27-ročná paraglajdistka litovskej národnosti, ktorá sa zrútila do lesného porastu pod Novou hoľou na Donovaloch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 182052x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x

Autor blogu

Kategórie