Založ si blog

Dve poznámky k Mečiarovi a Harabinovi

Na začiatku sa nebudem vyviňovať, že toto nie je obhajoba uvedených politikov, hoci som sa za mladi sám hádal s kolegami, ktorí sa Mečiara vo všeličom zastávali a vo všeobecnosti videli už vtedy, čo ja vidím až dnes.
K Mečiarovi by som chcel poznamenať, že v režime, kde majú posledné slovo spravidla majetok/peniaze, ako u nás, tak i v zahraničí, dostali VŠETCI občania za vlády bývalého menovaného premiéra možnosť odkúpiť štátne byty za zostatkovú účtovnú hodnotu, a tak sa stalo, že väčšina Slovákov (až na generáciu, ktorá zväčša nemôže Mečiara ani cítiť  a ktorá celý život spláca hypotéky) má aspoň nejaký majetok. Údajne to tak nie je ani v Nemecku.
Možno namietať, že to nebol jeho nápad, neviem, ale ak bol taký despota – ktorý hlavne škodil republike a ľuďom – ako ho pospisujú oligarchické médiá, potom by to určite zastavil a nechal bytové podniky a družstvá sprivatizovať jednotlivcom, ako sa to  udialo s podnikmi.
Teraz k Harabinovi a prečo ho oligarchické médiá tak nenávidia.
Kdesi som čítal, že kým v 90. rokoch mafie na Slovensku používali guľky a možno aj sudy s kyselinou, dnes na vás pošlú právnikov, ktorí vás spoľahlivo zničia. Možno nepoznáte Lennonov výrok „Pošlem na Paula svojich psov“. Paul je pravdaže Paul McCartney, človek, ktorý vraj vedel ako sa pri „zabíjaní“ milo usmievať, na rozdiel od bezprostredného „working-class“ hrdinu.
S Harabinom je ten problém, že keď o ňom napíšu nepravdu, alebo polopravdu, ktorú on považuje za závažnú, tak nemusí posielať žiadnych psov, urobí to sám. Takto vysúdil od SME tuším milión v kauze odsúdeného kňaza, či odškodné na ESĽP v kauze kontroly rezortu.
Lži a polopravdy sú neodmysliteľný nástroj propagandy a na takto odzbrojenom spočíva potom (bezmocná) nenávisť.

D1, Budimír - Bidovce, Košice

Otvorili diaľničný úsek pri Košiciach, má 14 kilometrov

16.12.2019 13:34

Diaľničný úsek D1 pri Košiciach Budimír – Bidovce v dĺžke 14,4 kilometra začína slúžiť motoristom. Výstavba trvala tri roky.

SR ŠTS Pezinok Tibor Eliot R. pojednávanie BAX

Rostas dostal za hanobenie národa, rasy a presvedčenia peňažný trest

16.12.2019 13:05

Náhradným trestom je odňatie slobody vo výmere troch mesiacov, keby nebol schopný zaplatiť.

policia

Dvojica v Bratislave zhodila dôchodkyňu zo schodov, zasahovať musel vyjednávač

16.12.2019 12:54, aktualizované: 13:08

Dôchodkyňa prišla v sobotu okolo 03:00 upozorniť susedov na hlučné správanie.

Peugeot - plug-in hybridná technológia 2019

Dotácie na elektromobily a hybridy sa bleskovo rozchytali

16.12.2019 12:38

O dotácie vo výške 8-tisíc a 5-tisíc eur na elektromobily a plug-in hybridy bol veľký záujem. Suma, ktorú vyčlenil štát, je celá zarezervovaná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 92
Celková čítanosť: 171065x
Priemerná čítanosť článkov: 1859x

Autor blogu

Kategórie