Založ si blog

Súkromné alebo verejné predvolebné prieskumy

Neviem, prečo by predvolebné prieskumy nemohla riešiť štátna agentúra, alebo aj individuálni nadšenci. Som zástancom GNU open source programov a upravil som softvér, ktorý toto rieši:

https://uloz.to/file/CFxKTcwWWN3c/volby-zip

Nepodarilo sa mi však nájsť bezplatný hosting, možno sa však nájde niekto, kto je ochotný to dať na svoju stránku:) Stačí uploadovať a všetko by malo fungovať.
Potom je možné samozrejme URL zverejniť v komentári k blogu, prípadne na inom blogovisku.

Predpokladám, že Ústavný súd účinnosť zákona o moratóriu pozastaví a možno aj zruší 14 dňovú lehotu (vyplynulo to akosi z rozhovoru Kovačiča a Leška).

Potom bude veľmi vhodné, aby občania majúci nárok na informácie mali tieto aj zo zdrojov, ktoré nie sú čierna skrinka, do ktorej vojdú údaje, avšak nikto nepozná algoritmus ich spracovania.

Takže nech je takých stránok, kde ľudia prídu a zahlasujú, čo najviac. Času je málo.
Inak budem tesne pred voľbami nútený volať z paušálu na náhodne vybrané čísla a vydávať sa za renomovanú súkromnú prieskumnú agentúru. Predposledná veta je vtip, pretože keď raz mne takto volali, odmietol som povedať koho budem voliť. Mimochodom poznám veľa ľudí z tábora pravičiarov aj ľavičiarov, ktorí majú na vec rovnaký názor. Nikto nemá právo na informáciu, koho bude kto voliť, ani paušálne, avšak ak sa to nebude rešpektovať, potom nám treba čo najmenej zmanipulované prieskumy.

Dobrí a zlí oligarchovia

22.01.2020

V dnešnom svete kapitalizmu potrebuje každá strana za sebou oligarchov. Podľa médií sú niektorí oligarchovia zlí (napr. JP) a niektorí dobrí (napr. IM). Do politiky sa tlačia noví "dobrí" viac »

Stručná analýza strán podľa počtu členov

19.01.2020

Ak sa pozrieme na tabuľku vyššie, tak je zrejmé, že niektoré strany s početným zázemím vôbec nemajú/nebudú mať zastúpenie v NR SR. To je veľmi čudné a vrhá to zlé svetlo aj na podmienku viac »

trump

Trump zverejní blízkovýchodný mierový plán

24.01.2020 06:44

S riešením izraelsko-palestínskeho konfliktu chce Trump podľa vlastných slov prísť ešte pred budúcotýždňovou schôdzkou s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom vo Washingtone.

koronavírus, Čína

Čína naháňa vírus a zatvára mestá

24.01.2020 00:00, aktualizované: 06:09

Čína vyhlásila vojnu novému koronavírusu, ktorý sa pred niekoľkými týždňami začal šíriť v meste Wu-chan. Vyžiadal si najmenej 17 obetí.

hodiny 100 sec, doomsday clock

Svet je 100 sekúnd od absolútnej skazy

24.01.2020 00:00

Symbolické hodiny posledného súdu (Doomsday Clock), spravované vedcami, sa o 20 sekúnd priblížili k polnoci. To je riziko absolútnej skazy.

paraglajdista, paraglajding, paragliding

Na Donovaloch sa zrútila litovská paraglajdistka

23.01.2020 23:41

V nemocnici skončila 27-ročná paraglajdistka litovskej národnosti, ktorá sa zrútila do lesného porastu pod Novou hoľou na Donovaloch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 182051x
Priemerná čítanosť článkov: 1896x

Autor blogu

Kategórie