Založ si blog

Stručná analýza strán podľa počtu členov

Ak sa pozrieme na tabuľku vyššie, tak je zrejmé, že niektoré strany s početným zázemím vôbec nemajú/nebudú mať zastúpenie v NR SR.
To je veľmi čudné a vrhá to zlé svetlo aj na podmienku získania 10 000 podpisov pre registráciu. Jedna vec je totiž  sympatizant strany, čo môže byť aj postoj z rozmaru/momentálneho popudu a druhá, ak som ochotný niečo pre stranu urobiť, napr. platiť členské, alebo hoci aj uhradiť poplatok za overenie podpisu.
Ďalšia vec, ktorá pre mňa vyplýva z tabuľky je tá, že pravicové strany (najčastejšie obsadené milionármi) majú sklon mať nižší počet členov. Nedostatok ľudí pre účasť na demokratickom procese pravdepodobne vyvážia dostatkom finančných prostriedkov.
Jediná strana, kde sa mi nepodarilo dohľadať počeť členov vôbec je strana Andreja Kisku.
Domnievam sa, že ak by tí najmajetnejší Slováci chceli ísť do politky priamo a nie takpovediac per prokura, tak takáto strana by asi mala názov: Haščákovci – Súkromná strana moje Slovensko.
Ešte poznamenám, že podľa jej lídra strana Vlasť eviduje 2 000 prihlášok, avšak písomný údaj sa mi tiež  nepodarilo dohľadať a posledný verbálny údaj o počte členov je uvedený v tabuľke.
Zákonné limity počtu členov sú podľa mňa dobrý nápad a mohlo by sa zvážiť aj zrušenie kaucie, aby mohli bez problémov kandidovať aj ultraľavicové strany. V Čechách a v Taliansku sú takéto strany v parlamente. V prípade Českej republiky bolo teda asi obdobie socializmu menej zločinecké ako na Slovensku.

Demokracia je totiž vláda ľudu. Vláda peňazí je v podstte oligarchia a tá je v súčasnosti vo väčšine štátov sveta, napriek tomu, čo majú napísané v ústave.

 

 

§ 441 Tr. zák. – Nálepkovanie

05.02.2020

Kto iného onálepkuje výrazom alebo slovným spojením, pričom z kontextu takéhoto označenia vyplýva, že tento výraz alebo slovné spojenie má osobu takto označenú charakterizovať definitívne, viac »

Jeff Bezos, amazon

Jeff Bezos venuje 10 miliárd na boj proti klimatickej kríze

17.02.2020 21:48

Bezos, ktorý je najbohatším človekom na svete, vlastní aj americký denník The Washington Post.

POLÍCIA Drogy kriminalita Sereď

Vancouver uviedol do prevádzky automat na vysokokvalitné opioidy

17.02.2020 21:34

Vancouver rozbehol už niekoľko projektov zameraných na zníženie rizika pre závislých ľudí.

sns, slota,

Žilina sa nevie vyrovnať s dedičstvom Jána Slotu

17.02.2020 21:30

Niekoľko hodín žilinskí poslanci diskutovali o zmluve mesta s advokátkou kanceláriou Karkó a o výške jej odmeny za právne služby.

británia voľby Johnson boris

Šok v Británii: Nový poradca premiér Johnsona propaguje eugeniku

17.02.2020 21:10

Čo je najšokujúcejšie, úrad britského premiéra sa odmietol k názorom poradcu vyjadriť a odsúdiť ich.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 179656x
Priemerná čítanosť článkov: 1932x

Autor blogu

Kategórie