Založ si blog

Minister Naď: Nie všetko bolo zlé

Minister v rozhovore s prezidentkiným priateľom toto fakt povedal.
Nebudem sa teraz zaoberať tým, či to nie je porušenie zákona (obhajoba zločineckého režimu), iba tú myšlienku troška rozvediem.

Minister totiž hovoril o prínose branných cvičení, ktoré treba opätovne zaviesť, nakoľko mladým sa nechce bojovať.
Dodávam, že branci by mohli nosiť počas cvičení nejakú rovnošatu, napríklad doplnenú nie jednofarebnou, ale dvojfarebnou, či viacfarebnou šatkou.  (Nie každého krv je červená, sú ľudia, ktorí ju majú modrú.) Určite nesmú cvičiť v teplákoch, musí to mať nejakú formu, s tým by nepochybne súhlasil aj nebohý Satinský. Kapitalistickí branci musia mať úroveň, veď bránia svoju kapitalistickú vlasť.

Na začiatok by to pre inšpiráciu mohlo stačiť.

V ďalšom kroku by bolo možné prijať legislatívu, ktorá by znemožnila vysťahovať prostredníctvom exekúcie ľudí z bytu, ak sa preukáže, že neplatič má pre to zdravotné, či iné vážne dôvody. O také niečo sa zasa usiľuje Kolár. Spolu to nejako zvládnu.

Bezdomovectvo by v súlade s tým bolo trestným činom; každý uzná, že úbohí zombifikovaní jedinci by sa vo väzbe dali ako tak dohromady, minimálne by mali k dispozícii raz za týždeň sprchu,za predpokladu, že ešte budeme mať čím ohrievať vodu.

Nasledoval by Zákon o majetkovom zrovnoprávnení, ktorý by v zásade ustanovil, že pokiaľ osoba vlastní viac ako jednu nehnuteľnosť a nevie na súde hodnoverne preukázať, že tieto nadobudla z preukázateľne legálne nadobudnutého príjmu, potom všetky nehnuteľnosti nad takýto príjem automaticky prechádzajú do vlastníctva štátu a budú konvertované na budovy verejného záujmu, napr. škôlky, ľudové školy umenia aj. Podnet na súd podľa tohto zákona môže podať ktokoľvek, hoci aj susedia.

Logicky potom nasleduje legislatíva, ktorá upraví pôsobnosť veľkých finančných skupín, ktoré budú prísne kontrolované štátom a v prípade výraznejších nezrovnalostí v účovníctve ich postihne rovnaký osud, ako uvedených majiteľov nehnuteľností. Vlastne by sa to dalo riešiť jedným zákonom, ak by sa našla po voľbách ústavná väčšina.
Koniec koncov, v ústave sa píše, že všetka moc pochádza z ľudu a nemyslím si, že väčšina ľudu by bola proti.

Záverom procesu by bolo prijatie Zákona o zákaze štrngania kľúčmi na námestiach a je na dlhú dobu vymaľované.

NvA, máj 2020

 

Súmrak neoliberálneho Sulíka

21.05.2022

Pozrel som si ten rozhovor s drzým novinárom:) Fakt je, že pán Sulík je dôsledný, to sa musí nechať. Obávam sa však, že zdravý kapitalizmus, ktorý má na mysli, už dávno zahynul a dnes smeruje totálne do ništu. A možno je to aj škoda. Neviem. Na druhej strane, ja na mieste novinára by som argumentoval inak. Ukázal by som pánovi Sulíkovi dva telefóny, Samsung a iPhone, [...]

Úprimnosť nad slušnosť

09.05.2022

Prečo? Lebo je to pravda. Izraelu sa nepáči, že Lavrov hrá nacistickú kartu, tá prináleží hlavne Židom. Putin sa ospravedlnil, len neviem, či to bolo úprimné. Mnohí to asi neviete, ale syn slávneho husľového virtuóza Yehudi Menuhina je neonacista. Čítal som časť jeho knižky Tell the Truth and Shame the Devil, kde velebí najmä predvojnové štádiá hitlerovského [...]

Song pre poslancov RT, KH a ĽB

08.05.2022

Pokračujem v odmeňovaní nepopulárnych poslancov a osobností verejného život. Najnovšia pesnička je tak trocha ušitá horúcou ihlou, dúfam, že nepriek tomu poteší: https://ulozto.sk/tamhle/oJexNjjOx7Si/name/Nahrane-8-5-2022-v-18-38-30#!ZGyxZwR2AQyyBQAxZ2ZmBQL1ZQpjA2yGA3umD3qaGyAGAJR2MD== Želám všetkým slniečkárom aj dezolátom pekný májový deň, ako aj [...]

irpiň

Vysokopostavený ruský diplomat odstúpil z funkcie, hanbí sa za Rusko

23.05.2022 15:31

Putinova rozpútaná agresívna vojna je pravdepodobne najťažším zločinom proti ruskému ľudu, napísal Bondarev.

Igor Matovič

Matovič navrhol zmeny pri politických diskusných reláciách, Hlas hovorí o cenzúre

23.05.2022 15:29

Líder OĽaNO mal na koaličnej rade navrhnúť zmeny pri politických diskusných reláciách tak, aby sa zastúpenie v nich určovalo podľa toho, či strany prešli parlamentnými voľbami.

Vodáci, ochranári, TANAP

Vodáci sa dohodli s ochranármi, pustili ich na divokú vodu Belej

23.05.2022 15:18

Do rieky sa dostanú pohodlne, ale prístupné sú vyznávačom adrenalínu výhradne v jednomiestnom kajaku či kanoe.

putin

Putin údajne v marci prežil pokus o atentát, prvý od roku 2011

23.05.2022 15:10

Ruského prezidenta sa podľa ukrajinskej rozviedky pokúsili zavraždiť Kaukazania.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 319604x
Priemerná čítanosť článkov: 2854x

Autor blogu

Kategórie