Založ si blog

Výstraha mladým ľuďom

Je mi jasné, že tieto stránky čítajú hlavne ročníky, ktoré prežili polovicu
života v socializme, napriek tomu sa tu prihovorím mladým, pretože každý má deti a ak je s nimi v komunikácii, tak im môže poslať link.
Mnohí mladí ľudia sa domnievajú, že vojnový konflikt Slovensku nehrozí, alebo že v prípade jeho prepuknutia odídu do zahraničia.
Ani im väčšinou nevadí naša vláda, ktorá, ako aj vlády v celej Európe s malými výnimkami,
prilieva benzín do ohňa na Ukrajine.
Ukázalo to vekové zloženie účastníkov nedávneho protestu pred prezidentským palácom.

Poznám viacej mladých ľudí, ktorí  vravia, že v prípade, ak by sa niečo zomlelo, okamžite odídu do zahraničia.
Pritom razia v podstate názorovú líniu denníka N, aktualít a podobne, čo sa konfliktu týka. Nekritizujem ich, len to konštatujem. Väčšina mladých sú takíto. A snaha ujsť pred smrťou je úplne pochopiteľná.

Domnievať sa však, že niekto v takej situácii naozaj utečie a dokonca do niektorej z krajín EÚ, ktorej vedenie veľmi úspešne konflikt predlžuje a veľmi aktívne podporuje, je úplná hlúposť.
(V určitom momente môže aj EÚ začať vydávať odídencov z Ukrajiny.)
Tí, ktorí sa o útek pokúsia, budú vrátení na naše územie a v lepšom prípade skončia vo väzení za dezerciu.
Preto by si mladí mali veľmi rozmyslieť, či budú aktívne alebo mlčaním podporovať súčasnú politiku EÚ, ktorej hlavní predstavitelia sú podľa mojej domnienky často vydieraní tajnými službami veľmocí.
Len si spomeňte na kauzu odpočúvania európskych politikov prostredníctvom dánskej tajnej služby.

Mladí ľudia by sa mali zobudiť, ak ešte nie je neskoro. Pretože ísť na front je to posledné, čo chcú.
Je to to posledné, čo chcú ich rodičia.
Mladí ľudia, ktorí sú za mier, by mali zaň aktívne demonštrovať, pretože starci s mocou posielajú k Stvoriteľovi mladých bez nej.

 

 

Dobrý vojak Švejk a MIGy

20.03.2023

Predstavte si situáciu, že v slovenskej armáde je aj dobrý vojak Švejk, ktorý vie že vojna je vôl. Má z odoslania MIGov zmiešané pocity. Na jednej strane vie, že Ukrajine treba pomáhať. Na druhej strane sa bojí o svoju krajinu, teda reakcie Ruska. Zvíťazí v ňom patriot a rozhodne sa mailom ruskú stranu informovať o dni preletu MIGov, aby tým zabránil ruskej reakcii. Avšak [...]

Dezoláti všetkých krajín, spájajte a zlučujte sa

19.03.2023

V nadchádzajúcich voľbách je potrebné spájanie opozičných síl, teda ak fandíte opozícii. Nemá význam dávať hlas malinkej strane, aby potom dopadla ako Harabinova v minulých voľbách. Nič proti Harabinovi, nikto nie je dokonalý a tento človek má často veľmi trefné postrehy a názory. Niekto fandí Šimečkovi, niekto Harabinovi; to je demokracia ašak voliči oboch dopadli [...]

Soltész a Tkačenko signalizujú jablko

14.03.2023

Preklikal som si ten rozhovor a treba uznať, že komunikačne sú títo dvaja často na vyššej úrovni ako opoziční komentátori, určite s výnimkou Chmelára. Dodám k tomu ešte toľko, že pomerne vzdelaní a výreční ľudia sa iste nebudú živiť nejakou nudnou prácou v banke. Čo je dôležitejšie je fakt, že mali na stole nenahryznuté jablko, ktoré malo signalizovať [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.