Založ si blog

Kladivo na čarodejnice: Kde je Nancy?

Režisérsky debut tohto nového holywoodskeho hororového trháku pripadlo esu filmového priemyslu, verejnosti známeho z kauzy Mee Too, Harveymu Weinsteinovi, ktorého životné heslo je: Du must ein Schwein sein in diesem Welt, ein Weinstein.
Môžete namietať, že v americkej angličtine sa to nerýmuje. Nevadí, už dlhú dobu sa nerýmuje celá Amerika a jej nepodarená poézia sa napriek tomu úspešne vyváža do celého sveta.
Vráťme sa však k filmovému projektu.
Ako sa tento filmový mág, ktorý bude celý projekt režírovať cez videolink zo svojej cely, vyrovná s protirečením spočívajúcim vo všeobecne komickým ponímaním osoby predsedkyne snemovne na jednej strane (niet pochýb, že známy komik Jay Leno, ktorému táto postaršia dáma pravidelne dodávala materiál na srandu, prišiel o svoju šou na pokyn demokrata Obamu aj preto, že si ju bral často na paškál) a hororom ako takým na strane druhej, je otázka, ktorú si nekladiem iba ja, ale mnohí ďalší filmoví kritici.
Nakrúcanie sa už začalo a povráva sa, že vo filme si štekne aj akronymka AOC. Po tomto počine už nikomu nebude divné, že sa objavuje na červenom koberci s hviezdami ako Rihanna, Kaney West a podobnými celebritami.
Mimochodom, nový film nebude žiaden bezduchý krvák, naopak, pôjde o hĺbkovú sondu do celebritného sveta a  varovanie pre všetkých tých, ktorí po absolvovaní Pouličnej Univerzity Americký Sen /American Dream Street University/ majú do tohto sveta celebrít namierené.
Niekedy je lepšie byť obyčajný neznámy človek milión, ako dostať dreveným kladivom do hlavy.
Alebo poriadnu forehandovú facku, však pani Cigániková.
Ak ste príliš známy, nezvládnutá závisť môže niekoho schvátiť do tej miery, že stratí rozum.
Toto je ďalší psychologický aspekt, ktorý film rieši.
Ak chcete viedieť, ako sa režisérsky debutant Weinstein s týmito otáziami vyrovnal, príďte sa pozrieť na premiéru filmu v kinách už v decembri.
Hrajú:
Maryl Streep – Nancy Pelosi
Clint Eastwood – Paul Pelosi
Chyžná v dome Pelosiovcov – Alexandra Ocasio-Cortez
a ďalší.

Sicherka

20.11.2022

Ako vidno, kapitalizmus a rodiaci sa digitálny gulag nás oberajú o istoty. Tie je potrebné prinavrátiť. Treba teda rozbehnúť hnutie Sloboda a Istota, skrátene Sicherka. Členovia tohto rodiaceho sa hnutia majú vždy a všade na klope kabáta, na tričku alebo inde na viditeľnom mieste pripnutú sicherku. Zapínací špendlík, symbol punkového hnutia. Je to pomerne nenápadné a [...]

PS predstavilo nového lídra

14.11.2022

Ok, povedal som si. Ak ďalší predstavený líder bude človek s ťažkým zdravotným postihnutím, budem uvažovať o tom, že ich budem voliť. Neviem, či pri dnešnom fedrovaní komunity, ktorá sa vyhraňuje na základe svojej sexuality, tvorí ešte stále 4 percentá populácie. Predpokladám, že kampane, ktoré sa v tejto sfére robia, už toto percento navýšili. Každopádne ich [...]

Pieseň pre MŽ

19.10.2022

Áno, ďalšie v poradí súkromných ocenení známych osobností, tentokrát za dôsledný postoj na strane zákona a zákonnosti. Hudobný dar možno siahnuť nižšie a autor je totožný s autorom blogu: https://ulozto.sk/tamhle/lLIpxjXbQ1vy/name/Nahrane-19-10-2022-v-11-44-23#!ZGVmBGR2AzD4LmWvMGxkA2L0BGV5ZUy2ZISVMx1XIzE3ZmIwZt== Želám všetko dobré všetkým ľuďom, ktorí [...]

polícia praha policie

V parku v Prahe našli tri mŕtve osoby

26.11.2022 19:50, aktualizované: 20:55

Tri mŕtve osoby našli v sobotu okoloidúci pri cyklochodníku v parku na ulici K Sedlišti v pražskej štvrti Čakovice.

rusko, vojna, ukrajina, summit

Na výročie stalinského hladomoru Ukrajina spustila program na vývoz obilia do chudobných krajín Afriky a Ázie

26.11.2022 17:26, aktualizované: 20:25

Medzinárodný program má zabezpečiť dodávky ukrajinského obilia do najchudobnejších krajín.

Zuzana Čaputová, spojené voľby

Prezidentka Čaputová sa zapojila do prípravy balíčkov v sociálnej výdajni v Bratislave

26.11.2022 16:52

Hlava štátu tiež darovala potraviny a hygienické potreby.

Bielorusko, minister zahraničných vecí, Vladimir Makei, Uladzimir Makej

Bieloruský minister zahraničných vecí Makej náhle zomrel

26.11.2022 16:47

V pondelok sa mal stretnúť so svojím ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 358881x
Priemerná čítanosť článkov: 2918x

Autor blogu

Kategórie