Založ si blog

PS predstavilo nového lídra

Ok, povedal som si.
Ak ďalší predstavený líder bude človek s ťažkým zdravotným postihnutím, budem uvažovať o tom, že ich budem voliť.
Neviem, či pri dnešnom fedrovaní komunity, ktorá sa vyhraňuje na základe svojej sexuality, tvorí ešte stále 4 percentá populácie.
Predpokladám, že kampane, ktoré sa v tejto sfére robia, už toto percento navýšili.
Každopádne ich ale ešte nie je 20 percent, čo je približný počet ľudí so zdravotným postihnutím.
Nebudem tut ani špekulovať, aké percento ľudí nadobudlo zdravotné postihnutie z titulu kapitalistického stresu.
Každopádne zopakujem myšlienku, že nový politický líder na mňa neurobil dobrý dojem.
Na ním navrhovaných riešeniach mi vadí, že obchádzajú skutočnosť, že penazí je v kapitalistickom systéme viac než dosť, akurát sú veľmi nerovnomerne rozdelené.
Prečo túto skutočnosť obchádzať tým, že otcovia majú kočíkovať (čo sa už deje) a mamy obsluhovať zákaznícke linky s dieťaťom na prsníku.
Celé zle.

Iste je to smerované na ženy a ony na to vo voľbách skočia. Že je to celé zle, na to prídu, až keď bude mať väčšina mužov lepší mejkap a kapacita žien nájsť si vhodného partnera  bude mužskou konkurenciou výrazne ohrozená.
Ak ľudia na na toto skočia, tak noví papaláši, ktorí nakoniec budú rozdeľovať peniaze „spravodlivejšie“, približne tak, a toto slovo zdôrazňujem, ako ich rozdeľovala strana za bývalého socialistického režimu, budú v takej nejakej podobnej strane.
Strane s názvom Progresívne Slovensko.
V kontexte progresivity v názve tejto straby pripomeniem slová americkej rockovej hviezdy, Billyho Corgana: Je treba sa vrátiť k tomu, čo už vieme.
Aby ich ľudia náhodou potom ako získajú absolútnu moc v súkromí nenazývali „Idioti z Oxfordu“.

 

P.S.: Čo ja môžem vedieť, ja som len taký človiečik z internetu, ale keď parlament schváli All Apologies of Nirvány ako novú slovenskú hymnu, dáte mi dodatočne za pravdu?

Song pre Ľuboša Blahu

04.11.2023

Troška som sa pohral s kompozíciou Debussyho pre klarinet a klavír, ktorú som v mladosti hral v Prahe, a ktorá je dnes fialová, ale ani vtedy pred vyše 40 rokmi na mňa nepôsobila pozitívne. Každopádne bolo vtedy Česko-Slovensko veľmi kľudná krajina. Premenoval som ju na Venceremos, lebo sa na originál ponáša len málo a venujem Ľubošovi. Predtým sa to nazývalo Zamyslenie, [...]

Čo by Varufakis poradil slovenskej vláde

26.10.2023

Vyhľadávate cez zoznam.sk alebo google.com? Máte emailový účet na zoznam.sk alebo u Googla? Používate linux aspoň občas alebo ho máte namiesto Windows ako dánska štátna správa? Toto sú rozhodujúce otázky pre novú vládu. Je potrebné zriadiť ppp partnerstvo napr. s azet.sk, upradovať tamojší email, spropagovať ho u populácie, zaviesť lacnejšiu alternatívu internetovej [...]

V EÚ parlamente chráni včely?

21.10.2023

Jeho meno je Hojsík a v EÚ parlamente chráni včely. V EÚ parlamente sú včely? Áno sú. Jedna taká včela zo strany európskych socialistov nedávno pichla strany Smer a Hlas. Sú tam aj poslankyne z Holandska čo majú v nohavičkách žihadlo. Aj tieto včely pán Hojsík chráni? Neviem. Potom je tam ešte jedna osoba, čo chráni včeličky smskami s krsným menom Ursula, menovkyňa [...]

Letzte Generation

Klimatických aktivistov v Rakúsku stíhajú pre založenie "zločineckej skupiny"

04.12.2023 09:15

Dôvodom na tento krok sú podľa nej najnovšie protesty, počas ktorých sa klimatickí aktivisti pomocou zmesi lepidla a piesku prilepili k diaľnici A2 na viedenskom obchvate.

Lukašenko

Lukašenko je druhýkrát v Číne, so Si Ťin-pchingom hovorili o strategickej spolupráci

04.12.2023 08:10

Lukašenko v v Pekingu na rokovaní s čínskym prezidentom ocenil priateľské vzťahy medzi oboma štátmi.

ukrajinske BVP-1 s novou vezou

Diaľkovo ovládané zbrane zažívajú boom a šetria životy obrancov na Ukrajine

04.12.2023 06:00

Vojna na Ukrajine prináša rýchly rozvoj viacerých zbraňových systémov. Patria medzi ne aj diaľkovo ovládané zbrane.

nocľaháreň, Banská Bystrica

Jedna z prvých slovenských nocľahární funguje už tri desaťročia. Na konte má státisíce prenocovaní

04.12.2023 06:00

Aktuálne prespáva v banskobystrickej nocľahárni pätnásť bezdomovcov. Počas troch dekád jej existencie pomohli nájsť vlastné bývanie a prácu viac ako stovke ľudí.