Založ si blog

Sicherka

Ako vidno, kapitalizmus a rodiaci sa digitálny gulag nás oberajú o istoty.
Tie je potrebné prinavrátiť.
Treba teda rozbehnúť hnutie Sloboda a Istota, skrátene Sicherka.
Členovia tohto rodiaceho sa hnutia majú vždy a všade na klope kabáta, na tričku alebo inde na viditeľnom mieste pripnutú sicherku. Zapínací špendlík, symbol punkového hnutia.
Je to pomerne nenápadné a predsa viditeľné.
Ľudí, ktorí milujú slobodu je údajne len asi desať percent, avšak som si istý, že hnutie Sicherka bude nakoniec ďaleko početnejšie.
Ak by som si to nemyslel, nebol by som člen tejto siete.
Členovia hnutia Sicherka sa môžu na seba v električke, alebo v supermarkete spontánne usmiať, alebo sa pozdraviť pozdravom Som sicher. Odpoveď na tento pozdrav je: Aj ja Sicher.  Tento pozdrav pripúšťa odchýlky od normy, lebo sieť Sicherka nie je vo svojej podstate  dogmatická.
Podstatné u členov Sicherheitu je, že sú ochotní si v rámci možností pomôcť a byť ochotní nechať si pomôcť (čo vôbec nie je samozrejmosť.)
Hnutie Sicherka vzniká ako odpoveď na narušené medziľudské a susedské vzťahy. Jednotlivé Sicherky (členovia hnutia) sú kryté vierou vo Stvoriteľa (nech je To Ktokoľvek, alebo Čokoľvek), alebo jednoducho vierou v Humanizmus á la Chmelár.

Členovia tejto distribuovanej neblockchainovej siete by si mali zaobstarať PMR alebo CB zariadenie na lokálnu komunikáciu.
Ak má niektorý člen Sicherheitu problém, jednoducho sa obrátu na ulici na okoloidúcu Sicherku a ak je problém akútny, zavolá cez vysielačku, kde načrtne o aký problém ide a niektorá Sicherka mu odporučí Sicherku, ktorá s tým vie pomôcť, ak nevie pomôcť sám.
Členstvo v Sicherheite je záležitosť cti a ak niekto sklame, ostané Sicherky sa to dozvedia a už mu viac nepomôžu. Možno.
Vravím možno, lebo každá Sicherka sa vyznačuje pomerne veľkou mierou súcitu a schopnosti odpúšťať.
Informácie sa medzi Sicherkami šíria spravidla sponánne  od Sicherky ku Sicherke, takže, ak by v rámci Sicherheitu vznikla napríklad potreba vlastného platidla, tak sa to o chvíľu dozvedia všetky Sicherky.
Sicherky bude ťažké rozobrať ako domino, pretože ak si ľudia navzájom anonymne pomáhajú, nie je pre to žiaden dôvod.
Nehovorím, že Sicherky nemajú nadväzovať priateľstvá, ale je to dosť nebezpečné pre bezpečnosť siete:)
Sicherheit sa postupne rozšíri zo Slovenska do celého slovanského sveta a odtiaľ možno aj do sveta, ktorý vyznáva hlavne moc  a peniaze.

 

P.S.: Prosím Vás, pripnite si tie Sicherky, toto nie je aprílový žart!

PS predstavilo nového lídra

14.11.2022

Ok, povedal som si. Ak ďalší predstavený líder bude človek s ťažkým zdravotným postihnutím, budem uvažovať o tom, že ich budem voliť. Neviem, či pri dnešnom fedrovaní komunity, ktorá sa vyhraňuje na základe svojej sexuality, tvorí ešte stále 4 percentá populácie. Predpokladám, že kampane, ktoré sa v tejto sfére robia, už toto percento navýšili. Každopádne ich [...]

Kladivo na čarodejnice: Kde je Nancy?

31.10.2022

Režisérsky debut tohto nového holywoodskeho hororového trháku pripadlo esu filmového priemyslu, verejnosti známeho z kauzy Mee Too, Harveymu Weinsteinovi, ktorého životné heslo je: Du must ein Schwein sein in diesem Welt, ein Weinstein. Môžete namietať, že v americkej angličtine sa to nerýmuje. Nevadí, už dlhú dobu sa nerýmuje celá Amerika a jej nepodarená poézia sa napriek [...]

Pieseň pre MŽ

19.10.2022

Áno, ďalšie v poradí súkromných ocenení známych osobností, tentokrát za dôsledný postoj na strane zákona a zákonnosti. Hudobný dar možno siahnuť nižšie a autor je totožný s autorom blogu: https://ulozto.sk/tamhle/lLIpxjXbQ1vy/name/Nahrane-19-10-2022-v-11-44-23#!ZGVmBGR2AzD4LmWvMGxkA2L0BGV5ZUy2ZISVMx1XIzE3ZmIwZt== Želám všetko dobré všetkým ľuďom, ktorí [...]

polícia praha policie

V parku v Prahe našli tri mŕtve osoby

26.11.2022 19:50, aktualizované: 20:55

Tri mŕtve osoby našli v sobotu okoloidúci pri cyklochodníku v parku na ulici K Sedlišti v pražskej štvrti Čakovice.

rusko, vojna, ukrajina, summit

Na výročie stalinského hladomoru Ukrajina spustila program na vývoz obilia do chudobných krajín Afriky a Ázie

26.11.2022 17:26, aktualizované: 20:25

Medzinárodný program má zabezpečiť dodávky ukrajinského obilia do najchudobnejších krajín.

Zuzana Čaputová, spojené voľby

Prezidentka Čaputová sa zapojila do prípravy balíčkov v sociálnej výdajni v Bratislave

26.11.2022 16:52

Hlava štátu tiež darovala potraviny a hygienické potreby.

Bielorusko, minister zahraničných vecí, Vladimir Makei, Uladzimir Makej

Bieloruský minister zahraničných vecí Makej náhle zomrel

26.11.2022 16:47

V pondelok sa mal stretnúť so svojím ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 358872x
Priemerná čítanosť článkov: 2918x

Autor blogu

Kategórie