Založ si blog

Sicherka

Ako vidno, kapitalizmus a rodiaci sa digitálny gulag nás oberajú o istoty.
Tie je potrebné prinavrátiť.
Treba teda rozbehnúť hnutie Sloboda a Istota, skrátene Sicherka.
Členovia tohto rodiaceho sa hnutia majú vždy a všade na klope kabáta, na tričku alebo inde na viditeľnom mieste pripnutú sicherku. Zapínací špendlík, symbol punkového hnutia.
Je to pomerne nenápadné a predsa viditeľné.
Ľudí, ktorí milujú slobodu je údajne len asi desať percent, avšak som si istý, že hnutie Sicherka bude nakoniec ďaleko početnejšie.
Ak by som si to nemyslel, nebol by som člen tejto siete.
Členovia hnutia Sicherka sa môžu na seba v električke, alebo v supermarkete spontánne usmiať, alebo sa pozdraviť pozdravom Som sicher. Odpoveď na tento pozdrav je: Aj ja Sicher.  Tento pozdrav pripúšťa odchýlky od normy, lebo sieť Sicherka nie je vo svojej podstate  dogmatická.
Podstatné u členov Sicherheitu je, že sú ochotní si v rámci možností pomôcť a byť ochotní nechať si pomôcť (čo vôbec nie je samozrejmosť.)
Hnutie Sicherka vzniká ako odpoveď na narušené medziľudské a susedské vzťahy. Jednotlivé Sicherky (členovia hnutia) sú kryté vierou vo Stvoriteľa (nech je To Ktokoľvek, alebo Čokoľvek), alebo jednoducho vierou v Humanizmus á la Chmelár.

Členovia tejto distribuovanej neblockchainovej siete by si mali zaobstarať PMR alebo CB zariadenie na lokálnu komunikáciu.
Ak má niektorý člen Sicherheitu problém, jednoducho sa obrátu na ulici na okoloidúcu Sicherku a ak je problém akútny, zavolá cez vysielačku, kde načrtne o aký problém ide a niektorá Sicherka mu odporučí Sicherku, ktorá s tým vie pomôcť, ak nevie pomôcť sám.
Členstvo v Sicherheite je záležitosť cti a ak niekto sklame, ostané Sicherky sa to dozvedia a už mu viac nepomôžu. Možno.
Vravím možno, lebo každá Sicherka sa vyznačuje pomerne veľkou mierou súcitu a schopnosti odpúšťať.
Informácie sa medzi Sicherkami šíria spravidla sponánne  od Sicherky ku Sicherke, takže, ak by v rámci Sicherheitu vznikla napríklad potreba vlastného platidla, tak sa to o chvíľu dozvedia všetky Sicherky.
Sicherky bude ťažké rozobrať ako domino, pretože ak si ľudia navzájom anonymne pomáhajú, nie je pre to žiaden dôvod.
Nehovorím, že Sicherky nemajú nadväzovať priateľstvá, ale je to dosť nebezpečné pre bezpečnosť siete:)
Sicherheit sa postupne rozšíri zo Slovenska do celého slovanského sveta a odtiaľ možno aj do sveta, ktorý vyznáva hlavne moc  a peniaze.

 

P.S.: Prosím Vás, pripnite si tie Sicherky, toto nie je aprílový žart!

Dobrý vojak Švejk a MIGy

20.03.2023

Predstavte si situáciu, že v slovenskej armáde je aj dobrý vojak Švejk, ktorý vie že vojna je vôl. Má z odoslania MIGov zmiešané pocity. Na jednej strane vie, že Ukrajine treba pomáhať. Na druhej strane sa bojí o svoju krajinu, teda reakcie Ruska. Zvíťazí v ňom patriot a rozhodne sa mailom ruskú stranu informovať o dni preletu MIGov, aby tým zabránil ruskej reakcii. Avšak [...]

Dezoláti všetkých krajín, spájajte a zlučujte sa

19.03.2023

V nadchádzajúcich voľbách je potrebné spájanie opozičných síl, teda ak fandíte opozícii. Nemá význam dávať hlas malinkej strane, aby potom dopadla ako Harabinova v minulých voľbách. Nič proti Harabinovi, nikto nie je dokonalý a tento človek má často veľmi trefné postrehy a názory. Niekto fandí Šimečkovi, niekto Harabinovi; to je demokracia ašak voliči oboch dopadli [...]

Soltész a Tkačenko signalizujú jablko

14.03.2023

Preklikal som si ten rozhovor a treba uznať, že komunikačne sú títo dvaja často na vyššej úrovni ako opoziční komentátori, určite s výnimkou Chmelára. Dodám k tomu ešte toľko, že pomerne vzdelaní a výreční ľudia sa iste nebudú živiť nejakou nudnou prácou v banke. Čo je dôležitejšie je fakt, že mali na stole nenahryznuté jablko, ktoré malo signalizovať [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.