Založ si blog

Soltész a Tkačenko signalizujú jablko

 

Preklikal som si ten rozhovor a treba uznať, že komunikačne sú títo dvaja často na vyššej úrovni ako opoziční komentátori, určite s výnimkou Chmelára.
Dodám k tomu ešte toľko, že pomerne vzdelaní a výreční ľudia sa iste nebudú živiť nejakou nudnou prácou v banke.

Čo je dôležitejšie je fakt, že mali na stole nenahryznuté jablko, ktoré malo signalizovať hodne ohryzené jablko Nicholsonovej novej strany. Pravdaže nemám na mysli stranu toho času sociálneho pracovníka z Kanady, ale jeho bývalej ženy.
O nej sa v relácii povedalo, že síce nič moc ale celkom ujde v porovnaní s ostatnými „demokratickými“ stranami.
Pod slovkom demos tu samozrejme treba chápať elity, pre ktoré sa to všetko deje, preto tie  úvodzovky.
Ak ste si pozreli nedávny prieskum na Pravde, iste vám udreli do očí absurdne vysoké preferencie tejto pobočky ruskej strany na Slovensku, ako ju vtipne nazval známy bloger.
Niekto by si mal dať prácu a pozisťovať, za akých IP adriesa ľudia hlasovali za Jablko a prípadne aké percento týchto adries možno spojiť s proxy servermi.
Netvrdím, že za ostatné strany v tomto prieskume, ktoré dosiahli vysoké preferencie, sa hlasovalo poctivo, t.j. boli to ľudia-sympatizanti;
v prípade Jablka som si takmer istý, že to tak nebolo.
Ako môže menšina v spoločnosti dosiahnuť väčšinu hlasov?
Hrozím sa predstavy, že sa táto pani z Bruselu s väzbou na polozáhadného Kanaďana dostane do parlamentu, ale určite má na to našliapnuté,  a to nielen marketingovo-technologicky.
Alernatívni novinári by mali usilovne pátrať, kto pomáha tejto strane s marketingom, lebo pani Nicholsonová iste nemá 24/7 zapnutý monitor počítača s výsledkami rôznych analýz, ako čo nejefektívnejšie ovplyvňovať verejnú mienku v dnešnom digitálnom svete.
Treba zisťovať hlavne, kto to teda robí.
Lebo ak bude mať po voľbách dvojciferný výsledok a pán Blaha vytiahne nejakú (izraelskú alebo inú) agentúru, bude to s krížikom po funuse.
Dnes sa totiž politika a kampane robia hlavne na sieti.

 

Dobrý vojak Švejk a MIGy

20.03.2023

Predstavte si situáciu, že v slovenskej armáde je aj dobrý vojak Švejk, ktorý vie že vojna je vôl. Má z odoslania MIGov zmiešané pocity. Na jednej strane vie, že Ukrajine treba pomáhať. Na druhej strane sa bojí o svoju krajinu, teda reakcie Ruska. Zvíťazí v ňom patriot a rozhodne sa mailom ruskú stranu informovať o dni preletu MIGov, aby tým zabránil ruskej reakcii. Avšak [...]

Dezoláti všetkých krajín, spájajte a zlučujte sa

19.03.2023

V nadchádzajúcich voľbách je potrebné spájanie opozičných síl, teda ak fandíte opozícii. Nemá význam dávať hlas malinkej strane, aby potom dopadla ako Harabinova v minulých voľbách. Nič proti Harabinovi, nikto nie je dokonalý a tento človek má často veľmi trefné postrehy a názory. Niekto fandí Šimečkovi, niekto Harabinovi; to je demokracia ašak voliči oboch dopadli [...]

Definícia dezoláta

05.02.2023

Dezolát je podľa Arpáda Szoltésa človek, ktorý dostál príležitosť získať výhody, ale ju nevyužil. Existujú však aj druhé šance. Šance nastaú napr. vtedy, keď dezolátov bude také množstvo, že sa vzbúria a zoberú výhody vyššie nedezolátom. Čím sa nedezoláti stanú dezolátmi a celý proces sa donekonečna opakuje. Ľudia znesú veľa, ale všetko má svoje hranice. [...]

Rusko neuspelo v OSN. Rezolúcia o vyšetrovaní poškodenia plynovodov Nord Stream neprešla

27.03.2023 23:20

Rusku sa nepodarilo prinútiť Bezpečnostnú radu OSN, aby požadovala nezávislé vyšetrovanie septembrových explózií, ktoré poškodili Nord Stream.

NR SR záborská parlament

SaS kritizuje Záborskej 'pozmeňovák' k zákonu o príspevku pri narodení dieťaťa

27.03.2023 22:14

SaS tvrdí, že vďaka návrhu by mohli Záborskej spriatelené organizácie čerpať peniaze zo štátneho rozpočtu.

Roman Mikulec, odvolávanie, Robert Fico, Boris Kollár, Eduard Heger, Igor Matovič, parlament

Bude Smer len bezmocný víťaz? Výhra nemusí znamenať nič. Heger má v rukách bonus, Kollár mení postoj

27.03.2023 20:00

Tretie prvenstvo pre Smer, tretia nádej pre novú stranu Eduarda Hegera. Boris Kollár sa zrejme postaví tak, ako bude fúkať povolebný vietor. Aj tieto trendy ukázali prieskumy.

Robert Fico, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, Smer

Európsky súd zamietol sťažnosti Fica a Kaliňáka súvisiace s kauzou Súmrak

27.03.2023 19:44

V novembri 2022 im Generálna prokuratúra SR podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenia v kauze Súmrak zrušila.