Založ si blog

Internetová reklama

Iste ste si v niektorých vyhľadávačoch všimli texty označené ako reklama.
Práve o nich by som chcel krátko pohovoriť v tomto blogu.
Tieto reklamy si dodávatelia výrobkov a služieb, na rozdiel od bezplatných odkazov, platia sami.
Čím väčšiu viditeľnosť chcú dosiahnuť, tým viac zaplatia, čo sa nevyhnutne premietne do cien, ktoré zaplatí spotrebiteľ, teda vy.
Takže je výhodné hľadať aj na ďalších stránkach, pretože ak klikáte hneď na prvé reklamy, na ktoré narazíte, zaplatíte viac, a to spravidla za rovnaký tovar.
Nebudem tu rozoberať podrobnosti a etiku najrozšírenejšej reklamy na internete, ktoré sa koniec koncov nelíšia od reklamy cez iné médiá.
Tim Berners Lee, skutočný otec internetu, dal protokol HTTP do verejnej domény, a preto je nejlepšie hľadať cez bezplatné odkazy.
Veľké internetové spoločnosti zavádzajú však určité skreslenie aj sem: vôbec nie je isté, že odkazy na prvej strane vás zavedú k tým najvýhodnejším a najkvalitnejším službám a výrobkom. Kto vloží veľké sumy  do internetovej reklamy, získava „umelú“ návštevnosť na svojich stránkach, čím si kupuje spotrebiteľov.
Posledné dve slová v ppredchádzajúcej vete sú tak trocha contradictio in adiecto, však?
Možno sú uvádzané skutočnosti pre niekoho samozrejmosťou, no nemusí to tak nevyhnutne byť, najmä v dnešnom hektickom svete. Preto píšem tieto riadky.
Určite sa oplatí venovať vyhľadávaniu nejaký ten čas.
Pamätajte si, že najlepší internetový vyhľadávač ste vy sám.

 

Norbert von Amehr

spiatočnícky vizionár

Nechoďte za lekára

12.02.2024

Všetkým mladým ľuďom, ktorí toto budú čítať. Nechoďte študovať za lekára, pokiaľ je vaša motivácia iná ako pomáhať ľuďom so súcitom. Ak sú vaša motivácia peniaze, nechoďte. Ak je vaša motivácia moc, nechoďte. Ak je vaša motivácia status, nechoďte. Ak pôjdte z iného dôvodu ako je veľká túžba ľudí uzdraviť a zároveň rešpektovať ich postoje aj keď by [...]

Krysy na stole

27.01.2024

Toto pre mňa bola najzaujímavejšia správa v roku 2023. Budeme veľmi prekvapení, keď zistíme kto sú tie krysy na stole, povedala pani Peková. Osobne nie som veľmi zvedavý, pokiaľ ide o identitu krýs. Boli by ste vy zvedaví? Mne bude úplne stačiť vedomosť, že krysy sú už na stole. Krysa ako krysa tak prečo by sme mali byť zvedaví? Ale prekvapení môžeme byť. My asi [...]

Žilinka bol vraj hrdý špeciálny prokurátor

13.12.2023

Toto v rozhovore so Kovačičovou povedala bývalá ministerka Kolíková. Pozrel som do slovenskej wikipédie a tam sa píše, že prvý špeciálny prokurátor bol od jej zriadenia v roku 2004 Kováčik a po jeho odsúdení Lipšic. Fakt tomu nerozumiem, ako môže príčetné médium (tak tomu hovorí sudkyňa Záleská) takéto vyhlásenie dať na verejnosť. Ale možno že já sem blbej a [...]

seniori, penzisti, dôchodci

Švajčiari v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

03.03.2024 21:55

Súčasne voliči naopak odmietli predĺženie veku odchodu do dôchodku a jeho následné naviazanie na priemernú dĺžku života.

Mestská polícia vozidlá

Agresívny muž v Bratislave kopal do ľudí, vytiahol aj nôž

03.03.2024 20:14

Polícia prípad vyšetruje.

y Boris Pistorius

Uniknutá nahrávka rozhovoru dôstojníkov je súčasťou ruskej informačnej vojny, povedal Pistorius

03.03.2024 19:35

Na nahrávke dôstojníci diskutujú o teoretickej možnosti použitia rakiet na Ukrajine.

švajčiarsko polícia

Tínedžer v Zürichu pobodal ortodoxného žida

03.03.2024 18:53

Pred útokom údajne došlo k hádke medzi viacerými osobami.