Založ si blog

Mikloš: Peniaze bude treba vrátiť

Pozrel som si Kovačičovú s Miklošom. Ten človek bol zamaskovaný, predpokladám však, že to bol Mikloš.
Vraví sa o ňom, že je šikovný ekonóm; na mňa to celé urobilo odlišný dojem, ale možno to bol niekto iný pod rúškom ekonóma.
Predovšetkým tvrdil, že peniaze bude treba vrátiť a na dlh sa fungovať nedá.
Však na dlh funguje aj podľa neho najsilnejšia ekonomika s rezervnou menou (dokedy bude rezervná?),
a to nie dlh hocijaký.
Každý dlh sa dá odpustiť, najmä ak je výnimočná situácia, to poprvé.
Ďalej treba povedať, že ak ECB potrebné peniaze natlačí, tak komu to bude treba vrátiť? Možno bude stačiťzaplatiť elektrinu, ktorá sa pri tlačení spotrebovala.
Ak sú za pôžičkami konkrétne bojaté subjetky, potom môže európsky parlament, ak je hodný svojho mena, schváliť, že títo budú musieť pustiť žilou. Určite to radi urobia, ak to zmierni ľudské utrpenie. Myslím si, že motiváciu budú mať obrovskú a stále ostane dosť.
Takže mi vyjadrenia pána Mikloša ešte viac pripomínajú propagandu s cieľom nasilu udržať starý systém.
Zdá sa mi, že pán Milkoš považuje peniaze stále za najdôležitejšie.
V tejto súvislosti ma napadá citát, ktorý som kedysi videl nalepený v dopravnom prostriedku: Keď otrávime poslednú rieku, zistíme, že peniaze sa nedajú jesť.
Táto doba si možno bude vyžadovať radikálne zmeny systému. Koniec koncov, Mikloš sám povedal, že globalizácia už asi nepofrčí tak ako predtým.
Monžno niekto dostane nápad odpustiť dlhy a začať s čistým štítom a zlatým štandardom. To by pomohlo najsilnejšej ekonomike asi najviac.
Neviem. Každopádne sa mi zdá, ako keby pán Mikloš zaspal v dobe, kedy sa kapitalizmu darilo.

P.S.: Tracy Chapman spieva: Peniaze sú len papier a ingust.

Bláznovstvo je tvoj kapitál

05.04.2024

Ty si kapitalistický blázon. Bláznovstvo je tvoj kapitál. Vravím ti to preto, lebo ťa mám rád. Tí, ktorých meno sa nevyslovuje sa s tebou o kapitál nikdy nepodelia. Zato sa s tebou podelia o bláznovstvá. Natlačia ti ich do hlavy vrchovato. Hlavne, aby si nešiel voliť mierového kandidáta. Pretože kapitalizmus je pokrok, ale žiaľ aj vojny. Skúste to vysvetliť obetiam a [...]

Magálová: Nikto nechce vojnu.

03.04.2024

Skutočne? Tak si pozrite americký film Vice, ktorý je o Dickovi Cheyneim, autorovi zytočnej invázie do Iraku. Tohto človeka niekto volil, však? Potom aj títo ľudia v podstate chceli vojnu. Najviac vojen za posledných pár desaťročí rozpútali Spojené štáty, a preto sú za tieto vojny zodpovední aj ľudia, ktorí ich politiku podporujú. Preto je zodpovedný aj kandidát, ktorého [...]

Nechoďte za lekára

12.02.2024

Všetkým mladým ľuďom, ktorí toto budú čítať. Nechoďte študovať za lekára, pokiaľ je vaša motivácia iná ako pomáhať ľuďom so súcitom. Ak sú vaša motivácia peniaze, nechoďte. Ak je vaša motivácia moc, nechoďte. Ak je vaša motivácia status, nechoďte. Ak pôjdte z iného dôvodu ako je veľká túžba ľudí uzdraviť a zároveň rešpektovať ich postoje aj keď by [...]

ukrajina

ONLINE: Pistorius: Rusi vyrábajú viac zbraní, než potrebujú proti Ukrajine

25.04.2024 06:00

Veľká časť toho, čo sa vyrobí v ruských vojenských závodoch, nemieri na front na Ukrajine, ale končí v skladoch, tvrdí nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Špióni

Kradnuté technológie, sabotáže aj plánované útoky. Európu zaplavujú čínski a ruskí špióni

25.04.2024 06:00

Špiónov, ktorí pracovali pre Čínu, zadržali v Británii aj v Nemecku. Ruských, ktorí pripravovali aj útoky, odhalila nemecká polícia.

zuby, zubár, čeľustný ortopéd, strojček, zubný strojček

Najvychytenejšie destinácie zubnej turistiky: Hrozí exodus Slovákov za lacnejším chrupom? Pozor na riziká, hovoria experti

25.04.2024 05:00

Kým pre našincov sú často výhodnejšie ceny za hranicami, za slovenskými zubármi cestujú pacienti aj z USA.