Krysy na stole

Toto pre  mňa bola najzaujímavejšia správa v roku 2023.
Budeme veľmi prekvapení, keď zistíme kto sú tie krysy na stole, povedala pani Peková.
Osobne nie som veľmi zvedavý, pokiaľ ide o identitu krýs.
Boli by ste vy zvedaví?
Mne bude úplne stačiť vedomosť, že krysy sú už na stole.
Krysa ako krysa tak prečo by sme mali byť zvedaví?
Ale prekvapení môžeme byť.
My asi poznáme tie krysy už teraz. Takže by sme nemali byť prekvapení, lebo ich poznáme, a práve preto je toto najzaujímavejšia správa z minulého roka.
Áno, zopár krýs napadá aj mňa, hoci nie som z podstaty krysár.
Samozrejme ich nebudem menovať, pretože potom by ten stôl nebol až také prekvapenie.

Ľudia majú asi radi prekvapenia.
Je známa vec, že nikto nie je bez hriechu, no zďaleka všetci nie sme preto krysy.

Na záver jednu poznámku, prečo ešte všetky tie krysy nie sú dávno na stole.
Je to hlavne preto, že sa všetkým hnusia a nikto nechce s nimi manipulovať.

Norbert von Amehr, 27. január 2024

SMS zadarmo

22.05.2025

Myslíte, že je to nemožné? Mýlite sa. Napríklad v Bratislave existujú až dve také siete, o jednej z nich si povieme v tomto článku. Sieť sa nazýva Meshcore a je potrebné si zakúpiť zariadenie za cca 15-20€. Nebudem tu robiť reklamu žiadnemu predajcovi, spomeniem len zariadenie Heltec V3, ktorého predajcu ľahko vygúglite. Keď vám doštička dorazí domov, je potrebné [...]

Dva druhy politikov

06.05.2025

Sú dva typy politikov: tí, čo cvičia a tí, čo cvičia s národom.

Co týždeň dal bez bodky, alebo bodka od ajjatoláha

04.10.2024

Náboženský vodca Iránu Ali Chameneí počas piatkovej motlitby s miliónom zúčastnených nehovoril len o nepriateľovi, ale predovšetkým o milosrdenstve. Nepriateľ naproti tomu hovorí o tom, že oni sú národ levov a na Strednom Východe neexistuje miesto, kam by nedokázali udrieť, pričom svedkami takýchto úderov sme každodenne. Aký to kontrast. Neviem, ak sa na to pozerá Boh, [...]

Robert Fico a Michal Šimečka

Augustový prieskum SANEP: PS pred Smerom, Republika aj Hlas postupne rastú

23.08.2025 06:00

Na čele bez zmeny. V prieskume SANEP vedie PS pred Smerom. Pod nimi prebieha súperenie o tretie miesto. Republika a Hlas posledné tri mesiace stúpajú.

APTOPIX Trump Putin

Trump sa rozhoduje medzi uvalením sankcií alebo vycúvaním z konfliktu. Putin dúfa v obnovenie vzťahov s USA

22.08.2025 22:30

Trump sa do dvoch týždňov rozhodne, ako sa postaví k vojne na Ukrajine. Putin zase vidí "svetlo na konci tunela" vo vzťahoch Ruska a USA.

nord stream

Nebol som tam. Zadržaný Ukrajinec poprel účasť na útoku na plynovody Nord Stream

22.08.2025 21:39

Ukrajinec Serhij Kuznecov, ktorého zatkli pre podozrenie z účasti na útoku na plynovody Nord Stream v roku 2022, poprel vznesené obvinenia.

nohy, chôdza, lúka, prechádzka, turistika

Ochladilo sa. Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

22.08.2025 21:15

V niektorých častiach severného, stredného a východného Slovenska sa môže v noci vyskytnúť prízemný mráz.