Založ si blog

Socializmus je budúcnosť

Celý svet ide v kruhu, to čo tu už bolo sa stále vracia.
A keďže tu bol socializmus, aj ten sa podľa karmického zákona vráti.
Ani všetky tie amerikanizované nepodarky ako je Denník N, Týždeň, SME snažiace sa vykoreniť túto myšlienku,
podobne aku ju McCarthy vykoreňoval doma, nielen z verejného diskurzu, teda ten socializmus/komunizmus (ten druhý ani nikde nebol) ale to jednoducho nejde.
Je to, ako keby v Taliansku nejaký verejný/politický prúd začal hlásať, že Rímska ríša nikdy neexistovala, so všetkými jej negatívami a nejakými pozitívami.
So socializmom to bolo skôr naopak, tam si neuveriteľné množstvo chudákov neuveriteľne polepšilo, aj preto tu tú myšlienku pripomínam, pretože
šikovní ľudia ako je Majský, Matovič, Dzurinda, Mikloš, Tódová, Mazák, Szoltész, Lipšic atď., títo sa nestratia v žiadnom režime, tí si poradia, tak čoho sa vlastne títo ľudia boja? Nech sa o bežného človeka neboja, tomu socializmus nikdy neublížil, azda s výnimkou vojenskej služby, avšak tá hrozba zo strany kapitalizmu tu naozaj bola, takže asi to martýrium mladých ľudí (ne)malo zmysel.
Je to všetko smiešne, môžu užívať akékoľvek sofistikované znásilňovanie významu slov, všetko prekrútiť.
Toto je však márne, pravda je jednoduchá, a to, že sú tu rozdiely medzi ľuďmi, ktoré budú mať jednoducho za následok, že sa socializmum v nejakej forme vráti,  hoci inej ako v minulosti.
Všetci budeme mať hodinky značky Prim za pár korúm, aké som dostal na ZDŠ a bol som šťastný ako blcha.
Chce to len nejakého Kuba z Kuby, ktorý si získa high fidelity u verejosti, so to speak. Ak to nebude Fico, bude to niekto iný. Keď nie my, tak naše deti. A keď nie ony, tak niekto druhý.
Ospravedlňujem sa za použité anglikanizmy. Anglosaské spoločenstvo sa nám aj redukuje na USA a UK (čo je jedno a to isté) a jej bývalú trestaneckú kolóniu, aj keď  teraz bude mať nukleárne ponorky.
IT proletári, je treba sa nám vrátiť k tomu, čo už vieme (Billy Corgan).

Norbert von Amehr
Spiatočnícky vizionár

Čaputová a jezuita

19.06.2022

Znie to ako kráska a zviera, vsak? Ako názov bájky, ale je to skutočnosť. Takáto fotografia bola za sklom jedného kostola na Slovensku: Ak by som bol napr. Hanzel Kovačičová, urobil by som interview s tamojším farárom, aké boli reakcie ľudí a prečo to tam už nevisí. Ak by tom to tam viselo trvale, mohlo by dôjsť k posväteniu vplyvom modlitieb obyčajných ľudí (a [...]

Teoréma

14.06.2022

Nie som Passolini hoci obsahová množina tu prezentovanej teorémy z môjho pera sa určite prelína s tou Maestrovou. Ide o Jána Pavla II, ktorého náš prednášateľ marxizmu-leninizmu na fakulte nazýval výhradne Vojtyla a bolo cítiť pohŕdanie z jeho úst. V rozvinutom kapitalizme som troška neskoro pochopil, že v socializme žili ľudia, ktorí režimu verili a myslím, že mnohí z [...]

Indiánska rezervácia – slapstick

31.05.2022

Taký fiktívny hoax ma napadol, že Putinovo Rusko pripravuje vírus, voči ktorému budú odolní len natívni Amerikánci. Napadlo ma to, keď som počúval starý song Indian reservation z čias, kedy ešte bola hudba hudbou a nie repom. V tej pesničke sa spieva, že Cherokees sa raz ešte vrátia, tak ma napadla takáto morbídna predstava. Mojim úmyslom fakt nie je šíriť poplašné [...]

žralok, žraloky, more, potápač, oceán, ryby, predátor, dravec

Žralok v egyptskom letovisku Hurghada smrteľne zranil 68 ročnú Rakúšanku

02.07.2022 18:07, aktualizované: 18:38

Miestne úrady pláž a okolitú oblasť na tri dni uzavreli.

polícia, policajt, pes, psovod

Polícia pátra po dvojročnom chlapcovi z Lemešian, stratil sa pri Toryse

02.07.2022 15:28

Do pátracej akcie sú okrem policajtov zapojení psovodi so psami a hasičskí potápači.

Eduard Heger

Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja

02.07.2022 13:52

Naďalej bude podľa neho platiť, že jej súčasťou budú koaliční lídri, pretože na nich "je to postavené".

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 330162x
Priemerná čítanosť článkov: 2871x

Autor blogu

Kategórie