Založ si blog

Socializmus je budúcnosť

Celý svet ide v kruhu, to čo tu už bolo sa stále vracia.
A keďže tu bol socializmus, aj ten sa podľa karmického zákona vráti.
Ani všetky tie amerikanizované nepodarky ako je Denník N, Týždeň, SME snažiace sa vykoreniť túto myšlienku,
podobne aku ju McCarthy vykoreňoval doma, nielen z verejného diskurzu, teda ten socializmus/komunizmus (ten druhý ani nikde nebol) ale to jednoducho nejde.
Je to, ako keby v Taliansku nejaký verejný/politický prúd začal hlásať, že Rímska ríša nikdy neexistovala, so všetkými jej negatívami a nejakými pozitívami.
So socializmom to bolo skôr naopak, tam si neuveriteľné množstvo chudákov neuveriteľne polepšilo, aj preto tu tú myšlienku pripomínam, pretože
šikovní ľudia ako je Majský, Matovič, Dzurinda, Mikloš, Tódová, Mazák, Szoltész, Lipšic atď., títo sa nestratia v žiadnom režime, tí si poradia, tak čoho sa vlastne títo ľudia boja? Nech sa o bežného človeka neboja, tomu socializmus nikdy neublížil, azda s výnimkou vojenskej služby, avšak tá hrozba zo strany kapitalizmu tu naozaj bola, takže asi to martýrium mladých ľudí (ne)malo zmysel.
Je to všetko smiešne, môžu užívať akékoľvek sofistikované znásilňovanie významu slov, všetko prekrútiť.
Toto je však márne, pravda je jednoduchá, a to, že sú tu rozdiely medzi ľuďmi, ktoré budú mať jednoducho za následok, že sa socializmum v nejakej forme vráti,  hoci inej ako v minulosti.
Všetci budeme mať hodinky značky Prim za pár korúm, aké som dostal na ZDŠ a bol som šťastný ako blcha.
Chce to len nejakého Kuba z Kuby, ktorý si získa high fidelity u verejosti, so to speak. Ak to nebude Fico, bude to niekto iný. Keď nie my, tak naše deti. A keď nie ony, tak niekto druhý.
Ospravedlňujem sa za použité anglikanizmy. Anglosaské spoločenstvo sa nám aj redukuje na USA a UK (čo je jedno a to isté) a jej bývalú trestaneckú kolóniu, aj keď  teraz bude mať nukleárne ponorky.
IT proletári, je treba sa nám vrátiť k tomu, čo už vieme (Billy Corgan).

Norbert von Amehr
Spiatočnícky vizionár

Kde je Nancy?

14.01.2023

Po hnutí Mee too sa vo svete rozmáha hnutie Where is Nancy. Ide o dobrovoľné brigády parlamentných upratovačov. Najskôr sa treba spýtať (o pravde sa totiž nediskutuje a pravda je, že nikto neupratuje zadarmo), kto týchto upratovačov platí. Média hlavného prúdu si nevedia predstaviť, že by niekto išiel upratovať zadarmo. A to napriek tomu, že za predchádzajúceho režimu [...]

Vianočné a novoročné želanie od WEF

23.12.2022

Dovoľte, aby sme v mene nášho predsedu zaželali Slovákom, aby boli cez sviatky a v ďalšom roku šťastní. Toto možno dosiahnuť, ako je známe, len ak nebudú nič vlastniť. Za vlády Vlamimíra Mečiara došlo k obrovskému omylu, ktorý bude nutné ako prekážku na ceste k absolútnemu šťastiu čo najskôr odstrániť. Táto chyba spočívala v možnosti odkúpiť štátne byty [...]

Van der Bellen Čaputová

Čaputová hovorila s rakúskym prezidentom o energetike i hraničných kontrolách

31.01.2023 13:20

Prezidentka Čaputová vidí priestor na užšiu spoluprácu Slovenska s Rakúskom v oblasti produkcie elektrickej energie a zelených technológií.

Poland Protest

Choď preč, odháňali z gynekológií znásilnenú maloletú Poľku

31.01.2023 13:17

Na severovýchode Poľska znásilnil strýko 14-ročnú neter. Dievča s mentálnym postihnutím otehotnelo. Na to, aby mu spravili interrupciu, muselo prejsť doslova krížovú cestu.

boris kollár

ONLINE: Máj, jún či september? Poslanci budú hlasovať o termíne predčasných volieb, isté však nie je nič

31.01.2023 13:00, aktualizované: 13:50

Najpravdepodobnejším termínom je stále september, otázne je, či na hlasovaní bude prítomný dostatočný počet poslancov.

Andrej Babiš

Ministerstvo preverí, či Babiš výzvou k stávkam pred voľbami neporušil zákon

31.01.2023 12:31

Babiš deň pred druhým kolom prezidentských volieb na sociálne siete napísal, aby si na jeho výhru ľudia stavili.