Založ si blog

Elity

Spochybňovanie priamej demokracie je aj spochybňovaním samého seba.
Pretože moc je vrtkavá.
Tak učia dejiny.
Dokonca aj moc peňazí, ako to vie pán Satoshi, ktorý sa rozhodol ostať v anonymite.
Inak by pred jeho dom možno prišli vyjadriť nespokojnosť nástroje bohatých pseudoelít tohto sveta.
S malými šibeničkami.
Tí, čo spochybňujú, oslabujú, či najnovšie odďalujú priamu demokraciu nemôžu byť elity, lebo tie by nikdy nespochybňovali samé seba. A to ani ak by znakom elitárstva bolo sexuálne deviantné správanie, či konzumácia omamných alebo psychtropných látok. Nastal to by totiž logický rozpor.
Ktosi kdesi spieva, že nám chýbajú elity.
Nie nechýbajú, hoci ich nie je veľa: Voltair, Newton, Wilde, Dostojevskij, Huxley, Berners-Lee, Nádaši-Jégé …a áno, aj Satoshi, nech je/sú to ktokoľvek.
Sú ich plné dejiny, takže ich nie je ani málo.
Ich produkty (Einstein, Nietzche, už spomenutý Berners-Lee) si potom privlastňuje pseudointelektuálna lúza a zneužíva ich na podporu svojho mocenského postavenia,  ktoré nemá v ničom oporu, azda tak v sebapropagácii a očierňovaní všetkého, čo nahlodáva ich postavenie.

Majú pocit, že keď hovoria cudzím jazykom a prečítali sto kníh a jednu od Sorosa, tak už sú spôsobilí na vládnutie, tak ako si to myslím ja.

Ha ha ha.
Elitný spisovateľ Hemingway o nich/nás povedal, že im/nám už zvoní hrana.

Song pre Ľuboša Blahu

04.11.2023

Troška som sa pohral s kompozíciou Debussyho pre klarinet a klavír, ktorú som v mladosti hral v Prahe, a ktorá je dnes fialová, ale ani vtedy pred vyše 40 rokmi na mňa nepôsobila pozitívne. Každopádne bolo vtedy Česko-Slovensko veľmi kľudná krajina. Premenoval som ju na Venceremos, lebo sa na originál ponáša len málo a venujem Ľubošovi. Predtým sa to nazývalo Zamyslenie, [...]

Čo by Varufakis poradil slovenskej vláde

26.10.2023

Vyhľadávate cez zoznam.sk alebo google.com? Máte emailový účet na zoznam.sk alebo u Googla? Používate linux aspoň občas alebo ho máte namiesto Windows ako dánska štátna správa? Toto sú rozhodujúce otázky pre novú vládu. Je potrebné zriadiť ppp partnerstvo napr. s azet.sk, upradovať tamojší email, spropagovať ho u populácie, zaviesť lacnejšiu alternatívu internetovej [...]

V EÚ parlamente chráni včely?

21.10.2023

Jeho meno je Hojsík a v EÚ parlamente chráni včely. V EÚ parlamente sú včely? Áno sú. Jedna taká včela zo strany európskych socialistov nedávno pichla strany Smer a Hlas. Sú tam aj poslankyne z Holandska čo majú v nohavičkách žihadlo. Aj tieto včely pán Hojsík chráni? Neviem. Potom je tam ešte jedna osoba, čo chráni včeličky smskami s krsným menom Ursula, menovkyňa [...]

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.