Založ si blog

Kde je Nancy?

Po hnutí Mee too sa vo svete rozmáha hnutie Where is Nancy.
Ide o dobrovoľné brigády parlamentných upratovačov.

Najskôr sa treba spýtať (o pravde sa totiž nediskutuje a pravda je, že nikto neupratuje zadarmo), kto týchto upratovačov platí.
Média hlavného prúdu si nevedia predstaviť, že by niekto išiel upratovať zadarmo.
A to napriek tomu, že za predchádzajúceho režimu sme bežne zadarmo absolvovali zemiakové brigády, prípadne zberali lístie a drobné papierky a robili sme to zadarmo.
Zadarmo sa dnes nenosí.
Zadarmo sa dnes ľudia iba nechajú vykorisťovať. Áno, pracujú za mzdu ale časť odpracujú zadarmo, inak by boli všetci skoro takí bohatí ako ľudia s J&T, Penty, Microsoftu, Amazonu aj.

Možno sa ľudia snažia upratať v štátnych mocenských inštitúciách, pretože v ústave je napísané, že ľudia vykonávajú moc aj priamo a nevhodne si to vyložili doslovne. Teda sa presunú na pôdu štátnych inštitúcií, lebo môžu mať pocit, že ich nik nepočúva.
Chcú sa rozprávať priamo so svojimi reprezentantami a ak im v tom niekto fyzicky bráni, pochopiteľne sa môže stať, že sa nejaké to okno rozbije.
Médiá hlavného prúdu si myslia, že princpiálne tvrdenie Ústavy, že totiž všetka moc pochádza z ľudu je nejaký vtip.
Ono je to ale skutočnosť, nie nejaká prekrútená právnická veta. Ľudia majú skutočnú, hmatateľnú, neoddiskutovateľnú, paragrafmi neskriviteľnú moc.

Ak by parlament zhnížil kvórum pre referendum, a prezident poctivo vyhlásil každý plebiscit, iste by sa to nedialo.
Ak by sa ktokoľvek mohol za určitých podmienok prihovoriť parlamentu, nedialo by sa to.

Ľudia sú v princípe veľmi mierumilovní a nechcú moc uplatňovať priamo, chcú iba slušne žiť.
Ale ak niekto v ich mene manipuluje, kradne, či dokonca potenciálne vyvoláva vojenské, či iné  konflikty, tak čo iné im ostáva?
Arogancia moci nutne vedie k snahe ju upratať.

 

P.S.: Účastníkom referenda venujem tento track:

https://uloz.to/tamhle/6B9jlk2qIKJ5#!ZGEzAGR2ATWxL2V5LGx4ZQqwAmOuAmIXF0yBIP1fIIALHQWzZt==

Hudba a nahrávka: autor

Moderná predvolebná hymna

23.08.2023

Schválne nepíšem progresívna, lebo aj Billy Corgan vraví, že sa musíme vrátiť k tomu, čo už vieme. Preto treba voliť strany, ktoré sa neboja vrátiť k tomu, čo sa osvedčilo. V nahrávke je aj odkaz na Methenyho, pre tých, ktorí ho poznajú. Podeľte sa prosím o túto nahrávku cestou elektronickej pošty, teda mailom:) Nietschze povedal, že bez hudby by bol tento svet omyl. V [...]

Majú prezidenta

19.08.2023

Majú šéfa Špeciálnej prokuratúry. Majú šéfa Špecializovaného trestného súdu. Majú šéfa Súdnej rady. Majú policajného prezidenta. Majú primátora Bratislavy, denného aj nočného. Majú štátneho tajomníka MV na denný úväzok. Majú svoje médium. Majú premiéra a ministra vnútra. Možno budú mať aj šéfa SIS a NBÚ. Iba voličov nemajú, ale to až tak nevadí, keď [...]

Hudobny motív pre SNS

04.08.2023

A motivácia pre ľudí, aby sa báli umierať a nebáli rozhodovať o svojej budúcnosti. Motív nájdete tu: https://ulozto.sk/tamhle/dmN2HMbZQmFv/name/Nahrane-4-8-2023-v-18-35-00#!ZJVlZwR2AzH1ZQOxMGZ3MTDlAmxjL3MToISRpISUnJqkFmMzBD== Možno si poviete, že hudba a politika nejdú moc drohromady. Keď môžu na Pohode, tak aj tu je to v pohode. Zdieľajte (hoci je to bohemizmus) [...]

Otilia Vranska

Kriminalistický unikát: Po 90 rokoch objasnili brutálnu vraždu Slovenky v Prahe

21.09.2023 13:35

Prípad Otílie Vranskej, ktorej vražda v septembri 1933 šokovala Československo, je objasnený. Riaditeľ českého policajného múzea Radek Galaš si je na 80 percent istý, že páchateľov odhalili.

Azerbajdžan / Arménsko / Karabach /

Na pozadí streľby sa začali rokovania o budúcnosti Karabachu. Ruská armáda evakuovala 5-tisíc osôb

21.09.2023 13:34

Náhorný Karabach je dlhé desaťročia predmetom sporov medzi postsovietskymi republikami Arménskom a Azerbajdžanom.

Ašot Mkrtyčev

Po USA a Rusku uvalil na slovenského obchodníka so zbraňami sankcie aj Soul

21.09.2023 12:28

Južná Kórea uvalila nové sankcie celkovo na desať jednotlivcov a dve spoločnosti zapojené do ilegálneho obchodovania KĽDR so zbraňami.