Založ si blog

Dezoláti všetkých krajín, spájajte a zlučujte sa

V nadchádzajúcich voľbách je potrebné spájanie opozičných síl, teda ak fandíte opozícii.
Nemá význam dávať hlas malinkej strane, aby potom dopadla ako Harabinova v minulých voľbách.
Nič proti Harabinovi, nikto nie je dokonalý a tento človek má často veľmi trefné postrehy a názory.
Niekto fandí Šimečkovi, niekto Harabinovi; to je demokracia ašak voliči oboch dopadli v posledných voľbách rovnako.

S pohľadu opozície je nevyhnutné sa spájať.

Nemyslím si, že príčetný volič opozície dá hlas strane, ktorá sa podľa niekoľkých spriemerovaných prieskumov pohybuje na hranici zvoliteľnosti 5%.
Preto napr. koalícia troch strán spomedzi nasledovných: Národná Koalícia, SNS, Vlasť, Slovenský Patriot (snáď lepšia voľba, ako americký Patriot, ha, ha), Kotlebovci, KSS atď., nepoznám všetky, bude pre opozičného voliča (podľa mainstreamu dezoláta, čo neznamená nič iné ako človeka v bezútešnom stave a kto môže v súčasnej politickej situácii nájsť útechu, to fakt neviem) po debakli uvedenom vyššie prijateľnejšia ako ktorákoľvek z nich samostatne.
Neviem, aký zmysel bude mať fakt, že napr. Národná koalícia získa povedzme 4 percentá a k tomu peniaze, ak nebude môcť ovplyvniť zákonodarný proces.

Verím, že na Slovensku je väčšina ľudí pri daných turbulenciách pri zmysloch a nebude vyhadzovať hlas do luftu.
To radšej siahne po klasike, ktorá má parlamentné kreslá isté.
Viete ako dopadli potomkovia kniežaťa Svätopluka potom, ako sa rozhádali.
Malé opozičné strany spájajte sa, zlučujte sa. Len tak sa dostanete do Národnej rady a môžete byť protiváhou arogantnej moci.
Koaličné strany majú veľký problém sa spájať, ukážte im, že ste lepší. Veľké veci síce vymysleli genálni jednotlivci ale zrealizovali a zhmotnili ich obyčajné masy dezolátov. Osobne toto pomenovanie vôbec nepovažujem za urážku. Čo by som len dal za to, aby som aspoň na chvíľu mohol byť kráľ slovenských Dezolátov.
Možno aj všetky svoje knihy.
Buďte hrdí Dezoláti, lebo tým, ktorí plačú slovanský Všemohúci zotrie všetky slzy z tváre.

 

Norbert von Amehr
Kráľ slovenských dezolátov bez koruny

Robíte z toho Einsteina úplného Einsteina

30.05.2023

A on sa iba pohral s Maxwellovými rovnicami a jeho genialita v prípade honotenia kvantovej teórie zlyhala. Robíte z toho Gatesa úplného Einsteina, a pritom jeho dieťaťko, programovací jazyk Basic je taký elementárny, že sa nehodí ani na výuku programovania. Robíte z toho Sorosa úplného Einsteina, a on iba svojim peniazmi podkuruje politikom a skupinám s odlišnými názormi. [...]

Karol šesťsto šesťdesiaty šiesty: nedeľná úvaha

14.05.2023

Z Božej vôle pomazaný kráľ bývalého britského impéria. Pohreb kráľovnej bol 19. septembra. O šesť mesiacov neskôr bolo 19. marca. 6 týždňov od 19. marca je: 1. týždeň – 36.3, druhý 2.4, tretí 9.4, štvrtý 16.4 piaty 23.4 a šiesty 30.4. 6 dní od 30.4 je 6.5, čo bol deň korunovácie. Takže tu zrazu dostávame číslo šelmy. Na korunovácii bola aj čarodejnica [...]

Trumpov prejav bol aj o Slovensku

05.04.2023

Bývalý prezident vo svojom prejave na Floride rozprával o tom, ako rôzne osoby z justície oslovujú najrôznejších ľudí, ktorí s ním spolupracovali, vraviac: „Povedzte niečo na Trumpa a vyhnete sa trestnému stíhaniu.“ Alebo: „Ak budete Trumpa inkriminovať, dostanete pár mesiacov väzenia, ak nie bude to 10 rokov.“ Ide v podstate o hľadanie kajúcnikov, o [...]

Rosalynn Carterová / Jimmy Carter /

Niekdajšia prvá dáma USA Rosalynn Carterová trpí demenciou

30.05.2023 23:32

Rosalynn Carterová je manželkou niekdajšieho prezidenta USA, 98-ročného Jimmyho Cartera, najdlhšie žijúceho prezidenta v dejinách USA.

Bombardér / B-1B Lancer /

Nad Sarajevom preleteli americké bombardéry, aby podporili celistvosť Bosny

30.05.2023 20:53

Podľa USA tak demonštrovali podporu územnej celistvosti Bosny, ktorú ohrozujú separatistické snahy proruského vodcu bosnianskych Srbov Milorada Dodika.

lietadlo, havária

V Rostove sa zrútila tribúna štadióna, hlásia jedno úmrtie a 26 ranených

30.05.2023 20:28, aktualizované: 21:01

Tribúna sa zrútila počas detského futbalového zápasu.

Balón

V obci Veľká Čierna núdzovo pristál balón, poškodil elektrické vedenie

30.05.2023 20:00

V čase letu sa na palube nachádzalo desať pasažierov a jeden pilot.